ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمایی گشت گذار در بازار سنتی اشرفیه

راهنمایی گشت گذار در بازار سنتی اشرفیه

دوشنبه 4 بهمن 1395
20:37
18: تعداد بازدید

راهنمای گشت گذار در بازارهای سنتی اشرفیه

خرید کردن یکی از لذت های سفر است . معمولا در روزهای سفر ، دغدغه ها و مشغولیت های هر روزمان را نداریم و ازادانه تر می توانیم در بازار ها بگردیم . از طرفی بعضی از سفر ها با هدف اصلی بازار گردی انجام میشود . بازار های هفتگی شهرستان های استان گیلان از معروف ترین بازار های سنتی به حساب می اید که از دیرباز مشتریان منظم خود را داشته است . شهرستان << آستانه اشرفیه >> تعدادی از این بازار هارا دارد که در خود شهر یا مناطق اطرافش برپا میشود و فروشندگان از روستاهای اطراف به ان جا امده است ، انواع محصولات خوراکی و پوشاکی و صنایع دستی را به خریداران عرضه میشود. بافت سنتی این بازارها ، نوع محصولات و مهم تر از همه نحوه تعامل فروشندگان با خریداران، فضای متفاوتی ایجاد می کند که باعث می شود هر مسافری بخواهد برای یک بار هم شده ، لذت گشت گذار در این روز بازارهای متفاوت از پاساژ های شهری تجربه کند. در این راهنمای سفر ، به معرفی بازارهای هفتگی استانه اشرفیه که هر کدامشان در روز خاصی برپا میشود، پرداخته ایم.

پیش به سوی گیلان وبازار سنتی اشرافیه

خودروی شخصی : به جز خود گیلانی ها و مازندرانی ها که از جاده ی ساحلی خزر برای رسیدن به آستانه اشرافیه استفاده می کنند ، بقیه باید وارد مسیر قزوین به رشت شوند . در انتهای ازادراه قزوین _رشت و حدود 15 کیلومتر مانده به رشت ، جاده ای در سمت راست تان شما را به شهر سنگر می برد. بعد از سنگر هم به کوچصفهان می رسید و ان جا باید به راست بپیچیند تا کمتر از 20 کیلومتر بعد به استانه اشرافیه برسید.

با اتوبوس: تعاونی <<سیر سفر >> در ساعات مختلف روز ، اتوبوس در مسیر پایانه غرب تهران به آستانه اشرافیه دارد که قیمت بیلت اتوبوس های معمولی 18 هزار و 500تومان و اتوبوس های وی ای پی 28هزار تومان است.

هرروز یک بازار در آستانه اشرفیه

دوشنبه وپنجشنبه: بازار هفتگی اصلی آستانه اشرافیه در روزهای دوشنبه وپنجشنبه هر هفته برپا میشود . محل این بازار ها خیابان اصلی شهر یعنی خیابان بهشتی است . به جز برنج که کالای اصلی این بازار است ، می توانید بعضی از انواع صنایع دستی را که با کنف ابریشم یا پشم بافته میشود و البته بادام زمینی و تخم مرغ محلی هم در این بازار خریداری میشود .

شنبه : شنبه ها میتوانید به روستای <<لسکوکلایه>> یا روستای <<تجن گوکه>> بروید. برای رفتن به لسکوکلایه باید در

شمال آستانه ، وارد جاده ی استانه به کیانشهر شوید و حدود 2 کیلومتر که از شهر دور شدین جاده فرعی سمت راستان را انتخاب کنید . تجن گوکه هم در حومه جنوب غربی است و برای رسیدن به ان باید از میدان کیسم وارد جاده ای شوید که در کنار مسیل حشمت رود است .

یکشنبه: روستای <<دستک>> در کنار دریاست و به جز بازار ماهی اش همه روزه برقرار است ، یکشنبه بازار هم دارد. برای رفتن به دستک باید ابتدا به بندر کیانشهر در شمال آستانه اشرفیه بروید و ان جا مسیر سمت راست را انتخاب کنید .

سه شنبه: اگر سه شنبه در ان منطقه هستید به بازار دهکا بروید و برنج مرغوب بخرید. دهکا در جاده کیانشهر به دستک

چهارشنبه:چهارشنبه بازار بندر کیانشهر معروف است و انواع گوشت مرغ ماهی و سبزیجات در ان به فروش برسد

اثار تاریخی : در شهر آستانه اشرافیه ، به جز بازارهای داخلی و حومه ای می توانید به ارامگاه استاد معین ، پل خشتی نیاکو و بقعه ی سید جلال الدین اشراف بروید.


جاذبه های گردشگری شهرستان رودبار

جاذبه های گردشگری شهرستان رشت

جاذبه های گردشگری شهر بندرانزلی.

پیشنهاد ما به شما تور کیش از مشهد با اژانس های مسافرتی


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به گردشگری است. | طراح قالب: آوازک